KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 MUHTEVAIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 muhtevain Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 muhtevain Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız yağıı pas, maliyetli eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara devirtürebilir. Yalnız daha çok endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve maden işçiliği savaşanları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu detaylı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, uygulamalarına, asayiş hususlarına ve çeşitli mühür yüzeylerde yakıcı pas giderme kucakin yaraşıklı adımlara odaklanarak antraktştırmaktadır.

Tabancaınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından vüruttirilen yoğun pas sökücü solventtir. çıpa ve çelik yüzeylerdeki pasla savaşım karınin özel olarak formüle edilmiştir. Fakat Özkimsan'ın ürün üzerine fen verirken Emniyet Bilgi Formuna (SDS) temelvurmasının hayati önem taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal birlikteşimi, potansiyel tehlikeler ve emin yararlanma prosedürleri hakkında kapsamlı ayrıntılar sunar. SDS hassaten OK-151'in belli başlı yüzeylerde veya sert ve çeliğin tarafı sıra diğer metallerle yararlanmaına üstüne sınırlamaları da belirtecektir.

Sebep Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama yahut daldırma kadar öbür tatbik yöntemlerine bakılırsa çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Infaz: Püskürtme mebdelığı, etkilenmeyen yüzeylerle değmeı en aza indirerek makul paslanmış alanlara içli pratik gestaltlmasına imkân tanır.
Feyiz: Püskürtme, henüz geniş yüzey alanlarını kaplamak bağırsakin elan hızlı ve daha makul bir yöntemdir.
Yine Aplikasyon Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine gene infaz, bir sprey şemekesiyle zahmetsiz hale hasılat.
Gariban Açılara Ulaşır: Sprey, fırçayevi erişilmesi rahatsızlık olabilecek korner ve nısıfklara ulaşabilir.
Savaşa Hazırlık: Püskürtme Öncesi Yapı taşı Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce gerekli aletlere ehil olduğunuzdan tehlikesiz olun ve güvenliğe öncelik verin:

Önce Asayiş: OK-151 muhtemelen ters kimyasallar bağırsakerir. Her dem eldiven, gzat, ilgili kimyasallara münasip solunum takımı ve koruyucu giysi gibi yönlü Ferdî Esirgeyici Ekipman (KKD) kullanın.
Çalışma Alanı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek kucakin yerinde havalandırılan bir düz seçin. Mümkünse küşade havada çalışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı ab sıçramasından kavzamak için plastik örtü yahut damla bezler kucak.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme meselelemini engelleyebilecek her türlü kir, gres veya yağı dağıtmak dâhilin yüzeyi yağ giderici veya sabun ve kez ile temizleyin. Yüzeyin silme kurumasını bekleyin.
Sınav (İsteğe bağlı): Özellikle saygınlık yüzeyler derunin yahut gereç uyumluluğundan sakıncasız olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini görmek muhtevain OK-151'i göze çarpmayan bir alanda sınav etmeyi düşünün.
Tabancaınızı Seçmek: Sahih Sprey Şişlemesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme çıbanlığıyla bile gelmese de, optimum infaz karınin kimyasallara dayanıklı bir sprey şmaslahatesi kullanabilirsiniz. Sprey şmeseleesi seçerken şu faktörleri çekmece önünde bulundurun:

Malzeme: Çoğu kimyasala Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi dayanıklı evetğundan faik yoğunluklu polietilen (HDPE) şkonueyi yeğleme edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, kılgı sırasında henüz hayır muayene sağlar.
Kapasite: Eldeki projeye onat bir şdavranışe boyutu seçin.
Püskürtme Konuşmaı: OK-151'i Istimal etmek İçin Adım Aşama Kılavuz

OK-151'in püskürtme aksiyonleminin dökümü kötüda mevdutir:

Tedbir: KKD'nizi, sprey şnöbetesini (üretici tarafından ters belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve zaruri nezafet vesaitını toplayın. şayan havalandırmayı katkısızlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Düzı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santimetre (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana sağlıklı yönlendirin.
Bol Bir Istila Uygulayın: Paslı bölgeye pekçe ve tay bir büküm OK-151 uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen müddet süresince sihrini göstermesine destur verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine bentlı olarak değnöbetebilir.
Karıştırma (İsteğe Ilgilı): İnatçı pas midein, çözeltinin bir süre beklemesine ruhsat verdikten sonrasında yüzeyi rahatçe çalkalamak bağırsakin demir bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçkeskinklarının gevşemesine yardımcı kabil.
Nötralizasyon (İsteğe ilişkilı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu henüz fazla korozyonun önlenmesine yardımcı olabilir.

Report this page